Golf VII – Modernizace 2017

Golf sedmé generace prošel omlazovací kůrou, tentokrát ale nezůstalo jen u dolaďování vzhledu, přibyla také nová technika pod přední kapotou.

Design Golfu má nyní ostřejší rysy, nové nárazníky a upravené světlomety, ty zadní s LED technikou, přední mohou být na přání vybaveny stejnou technologií, namísto dosavadních bi-xenonů. V nabídce se tradičně upraví nabídka kol a odstínů lakování.

Interiér jde opět cestou evoluce, v tomto případě se bavíme o nových displayích multimediálního systému, které teď budou větší a jemnější, ten nejlepší Discover Pro s úhlopříčkou 9,2 palců bude umožňovat ovládání gesty. U displayů ještě chvíli zůstaneme, novinka dostane, opět za příplatek, jako jeden z prvních vozů této kategorie digitální palubní štít, dle verze se bude lišit jeho barevné schéma. S trendem dnešní doby bude nový Golf napěchovaný elektronikou a asistenčními systémy, například asistent pro pojíždění v koloně, vylepšená ochrana chodců, parkovací asistent a asistent pro manipulaci s přívěsem. Z auta bude možné udělat pojízdný hot-spot a kontrolovat jeho stav skrz mobilní telefon. Můžeme očekávat, že spousta vylepšení bude společná s novou Octavií, která ale bude vzhledem ke koncernové politice o pár vychytávek ochuzena.

To nejzajímavější se děje v motorovém prostoru, přibude totiž úplně nový motor 1.5 TSI EVO. Motor, který disponuje přímým vstřikováním, vypínáním půlky válců, turbo s elektronicky ovládanou geometrií lopatek, bude mít výkon 110 KW a 250 Nm. Převodovka dostane vylepšený mód plachtění, kdy nebude vyřazovat na neutrál, ale motor rovnou vypne. Šestistupňová převodovka bude postupně nahrazována sedmistupňovou skříní. 2.0 TSI v Golfu GTI posílí o 7 KW na výsledných 169 KW, ve verzi Performance pak na 180 KW. Elektronický e-Golf by měl nově nabídnout dojezd až 300 km na jedno dobití. S modernizovaným golfem bychom se měli začít setkávat začátkem příštího roku.

Video

 

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *